AD7760BSVZ ADC

| 型号: | AD7760BSVZ ADC | 更新时间: | 2022-01-24 13:53:33 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 736人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 64-TQFP | ||
| 包装: | 160 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Data Acquisition - Analog to Digital Converters (ADC) | |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 24 |
| Sampling Rate (Per Second) | 2.5M |
| Number of Inputs | 1 |
| Input Type | Differential |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | ADC |
| Ratio - S/H:ADC | - |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V, 3.15V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 64-TQFP-EP (10x10) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD7760 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina