ADXL362BCCZ-R2 ACCELEROMETER

| 型号: | ADXL362BCCZ-R2 ACCELEROMETER | 更新时间: | 2022-01-21 13:39:53 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 734人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 16-TFLGA | ||
| 包装: | 2500 per Tape & Reel (TR) | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Sensors, Transducers |
| Motion Sensors - Accelerometers | |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g |
| Sensitivity (LSB/g) | 1 (±2g) ~ 4 (±8g) |
| Sensitivity (mV/g) | - |
| Bandwidth | 6.25Hz ~ 400Hz |
| Output Type | SPI |
| Voltage - Supply | 1.6V ~ 3.5V |
| Features | Sleep Mode, Temperature Sensor |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TFLGA |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3.25) |
| Base Product Number | ADXL362 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina