AD9726BSVZ DAC

| 型号: | AD9726BSVZ DAC | 更新时间: | 2022-01-20 16:18:18 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 786人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 80-TQFP | ||
| 包装: | 119 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Data Acquisition - Digital to Analog Converters (DAC) | |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Number of Bits | 16 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 10.5ns (Typ) |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Differential Output | Yes |
| Data Interface | LVDS - Parallel |
| Reference Type | External, Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 3.47V |
| Voltage - Supply, Digital | 2.37V ~ 2.63V |
| INL/DNL (LSB) | ±1, ±0.5 |
| Architecture | Current Source |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 80-TQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 80-TQFP-EP (12x12) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Product Number | AD9726 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina