LT3042EMSE#TRPBF REG LIN

| 型号: | LT3042EMSE#TRPBF REG LIN | 更新时间: | 2022-01-20 15:18:03 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 739人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 10-TFSOP, 10-MSOP | ||
| 包装: | 2500 per Tape & Reel (TR) | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0V |
| Voltage - Output (Max) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.35V @ 200mA (Typ) |
| Current - Output | 200mA |
| PSRR | 117dB ~ 56dB (120Hz ~ 10MHz) |
| Control Features | Current Limit, Enable, Power Good |
| Protection Features | Over Temperature, Reverse Polarity |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-MSOP-EP |
| Base Product Number | LT3042 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina