MCP4661-503E/ST DGT POT

| 型号: | MCP4661-503E/ST DGT POT | 更新时间: | 2022-01-17 10:41:36 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 741人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 14-TSSOP | ||
| 包装: | 96 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Data Acquisition - Digital Potentiometers | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Taper | Linear |
| Configuration | Potentiometer |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Taps | 257 |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Interface | I²C |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Features | Mute, Selectable Address |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 150ppm/°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 75 |
| Base Product Number | MCP4661 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina