S9S08SG8E2MTJ microcontroller

| 型号: | S9S08SG8E2MTJ microcontroller | 更新时间: | 2022-01-14 17:47:52 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 754人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 20-TSSOP | ||
| 包装: | 75 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | S08 |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Core Processor | S08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | I²C, LINbus, SCI, SPI |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 16 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 12x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Base Product Number | S9S08 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina