ATSAMA5D31A-CU microcontroller

| 型号: | ATSAMA5D31A-CU microcontroller | 更新时间: | 2022-01-14 14:24:40 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 744人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 324-LFBGA | ||
| 包装: | 126 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microprocessors | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | SAMA5D3 |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A5 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 536MHz |
| Co-Processors/DSP | - |
| RAM Controllers | LPDDR, LPDDR2, DDR2 |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | LCD, Touchscreen |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) |
| SATA | - |
| USB | USB 2.0 (3) |
| Voltage - I/O | 1.2V, 1.8V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Security Features | AES, SHA, TDES, TRNG |
| Package / Case | 324-LFBGA |
| Supplier Device Package | 324-LFBGA (15x15) |
| Additional Interfaces | I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, SSC, UART, USART |
| Base Product Number | ATSAMA5 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina