PIC16C924-04/L microcontroller

| 型号: | PIC16C924-04/L microcontroller | 更新时间: | 2022-01-12 12:03:21 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 749人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 68-PLCC | ||
| 包装: | 19 per tube | ||
详细说明:
Description
PIC series Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 7KB (4K x 14) OTP 68-PLCC (24.23x24.23)
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | PIC® 16C |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Core Processor | PIC |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 4MHz |
| Connectivity | I²C, SPI |
| Peripherals | LCD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 25 |
| Program Memory Size | 7KB (4K x 14) |
| Program Memory Type | OTP |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 176 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4V ~ 6V |
| Data Converters | A/D 5x8b |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 68-PLCC (24.23x24.23) |
| Base Product Number | PIC16C924 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina