MCP6N11-010E/SN microcontroller

| 型号: | MCP6N11-010E/SN microcontroller | 更新时间: | 2022-01-07 12:03:50 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 745人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 8-SOIC | ||
| 包装: | 100 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 9V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Current - Supply | 800µA |
| Voltage - Span (Min) | 1.8 V |
| Voltage - Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | MCP6N11 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina