MCP609-I/ST CMOS

| 型号: | MCP609-I/ST CMOS | 更新时间: | 2022-01-07 09:27:34 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 864人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 14-TSSOP | ||
| 包装: | 96 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | CMOS |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.08V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 155 kHz |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Current - Supply | 18.7µA (x4 Channels) |
| Current - Output / Channel | 17 mA |
| Voltage - Span (Min) | 2.5 V |
| Voltage - Span (Max) | 6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Base Product Number | MCP609 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina