MIC5209-3.3YS REG

| 型号: | MIC5209-3.3YS REG | 更新时间: | 2022-01-06 16:06:54 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 751人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | TO-261-4, TO-261AA | ||
| 包装: | 78 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| PMIC - Voltage Regulators - Linear | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Voltage Dropout (Max) | 0.6V @ 500mA |
| Current - Output | 500mA |
| Current - Quiescent (Iq) | 170 µA |
| Current - Supply (Max) | 25 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Control Features | - |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Base Product Number | MIC5209 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina