TMS320C6657CZHA microcontroller

| 型号: | TMS320C6657CZHA microcontroller | 更新时间: | 2022-01-04 16:02:41 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 757人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 625-BFBGA, FCBGA | ||
| 包装: | 60 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - DSP (Digital Signal Processors) | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | TMS320C66x |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Fixed/Floating Point |
| Interface | DDR3, EBI/EMI, Ethernet, McBSP, PCIe, I²C, SPI, UART, UPP |
| Clock Rate | 1GHz |
| Non-Volatile Memory | ROM (128kB) |
| On-Chip RAM | 2.06MB |
| Voltage - I/O | 1.0V, 1.5V, 1.8V |
| Voltage - Core | 1.00V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 625-BFBGA, FCBGA |
| Supplier Device Package | 625-FCBGA (21x21) |
| Base Product Number | TMS320 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina