LM4041CYM3-1.2-TR IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3

| 型号: | LM4041CYM3-1.2-TR IC VREF SHUNT 0.5% SOT23-3 | 更新时间: | 2021-12-31 15:34:26 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 736人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | SOT-23-3 | ||
| 包装: | 3000 per Tape & Reel (TR) | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| PMIC - Voltage Reference | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Reference Type | Shunt |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.225V |
| Current - Output | 12 mA |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | - |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 20µVrms |
| Voltage - Input | - |
| Current - Supply | - |
| Current - Cathode | 65 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Base Product Number | LM4041 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina