TC4427EOA microcontroller

| 型号: | TC4427EOA microcontroller | 更新时间: | 2021-12-30 14:46:29 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 716人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 8-SOIC | ||
| 包装: | 100 per tube | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| PMIC - Gate Drivers | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Channel Type | Independent |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel, P-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 18V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2.4V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 1.5A, 1.5A |
| Input Type | Non-Inverting |
| Rise / Fall Time (Typ) | 19ns, 19ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Base Product Number | TC4427 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina