OMAPL138EZWTD4 MPU

| 型号: | OMAPL138EZWTD4 MPU | 更新时间: | 2021-12-30 11:39:33 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 826人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 361-LFBGA | ||
| 包装: | 90 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microprocessors | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | OMAP-L1x |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM926EJ-S |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 456MHz |
| Co-Processors/DSP | Signal Processing; C674x, System Control; CP15 |
| RAM Controllers | SDRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Display & Interface Controllers | LCD |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) |
| SATA | SATA 3Gbps (1) |
| USB | USB 1.1 + PHY (1), USB 2.0 + PHY (1) |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C (TJ) |
| Security Features | Boot Security, Cryptography |
| Package / Case | 361-LFBGA |
| Supplier Device Package | 361-NFBGA (16x16) |
| Additional Interfaces | HPI, I²C, McASP, McBSP, MMC/SD, SPI, UART |
| Base Product Number | OMAPL138 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina