MC908MR32CFUE microcontroller

| 型号: | MC908MR32CFUE microcontroller | 更新时间: | 2021-12-27 15:20:19 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 856人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 64QFP | ||
| 包装: | 420 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | HC08 |
| Package | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| Core Processor | HC08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 8MHz |
| Connectivity | SCI, SPI |
| Peripherals | LVD, POR, PWM |
| Number of I/O | 44 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 768 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 10x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-QFP |
| Supplier Device Package | 64-QFP (14x14) |
| Base Product Number | MC908 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina