ATSAMA5D27C-D1G-CU MPU

| 型号: | ATSAMA5D27C-D1G-CU MPU | 更新时间: | 2021-12-24 11:56:33 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 811人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 289-TFBGA | ||
| 包装: | 119 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microprocessors | |
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | SAMA5D2 |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A5 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 500MHz |
| Co-Processors/DSP | Multimedia; NEON™ MPE |
| RAM Controllers | LPDDR1, LPDDR2, LPDDR3, DDR2, DDR3, DDR3L, QSPI |
| Graphics Acceleration | Yes |
| Display & Interface Controllers | Keyboard, LCD, Touchscreen |
| Ethernet | 10/100Mbps (1) |
| SATA | - |
| USB | USB 2.0 + HSIC |
| Voltage - I/O | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Security Features | ARM TZ, Boot Security, Cryptography, RTIC, Secure Fusebox, Secure JTAG, Secure Memory, Secure RTC |
| Package / Case | 289-TFBGA |
| Supplier Device Package | 289-TFBGA (14x14) |
| Additional Interfaces | I²C, SMC, SPI, UART, USART, QSPI |
| Base Product Number | ATSAMA5 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina