STM32G071KBU6 microcontroller

| 型号: | STM32G071KBU6 microcontroller | 更新时间: | 2021-12-15 17:48:39 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 932人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 32UFQFPN | ||
| 包装: | 294 per tray | ||
详细说明:
|
Specifications:
|
|
|
Attribute
|
Value
|
| TYPE |
DESCRIPTION
|
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | STM32G0 |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 64MHz |
| Connectivity | HDMI-CEC, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 30 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 36K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.71V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 13x12b; D/A 2x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-UFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-UFQFPN (5x5) |
| Base Product Number | STM32G071 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina