TMS320F28335PGFA microcontroller

| 型号: | TMS320F28335PGFA microcontroller | 更新时间: | 2021-12-08 16:42:24 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 1011人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 176-LQFP | ||
| 包装: | 40 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | C2000™ C28x Delfino™ |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Core Processor | C28x |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 150MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, McBSP, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 88 |
| Program Memory Size | 512KB (256K x 16) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 34K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.805V ~ 1.995V |
| Data Converters | A/D 16x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 176-LQFP |
| Supplier Device Package | 176-LQFP (24x24) |
| Base Product Number |
TMS320 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina