XC7Z020-2CLG484I microcontroller

| 型号: | XC7Z020-2CLG484I microcontroller | 更新时间: | 2022-03-17 10:00:27 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 1163人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 484-LFBGA | ||
| 包装: | 84 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - System On Chip (SoC) | |
| Mfr | AMD Xilinx |
| Series | Zynq®-7000 |
| Package | Tray |
| Part Status | Active |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| RAM Size | 256KB |
| Peripherals | DMA |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Speed | 766MHz |
| Primary Attributes | Artix™-7 FPGA, 85K Logic Cells |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Package / Case | 484-LFBGA, CSPBGA |
| Number of I/O | 130 |
| Base Product Number | XC7Z020 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina