MSP430F2132IPWR microcontroller

| 型号: | MSP430F2132IPWR microcontroller | 更新时间: | 2022-03-11 14:38:28 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 1270人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 28-TSSOP | ||
| 包装: | 2000 per tape & reel | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Embedded - Microcontrollers | |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MSP430F2xx |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Cut Tape (CT) | |
| Digi-Reel® | |
| Part Status | Active |
| Core Processor | MSP430 |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 16MHz |
| Connectivity | I²C, IrDA, LINbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 24 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8 + 256B) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Base Product Number | 430F2132 |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina