CH579F microcontroller

| 型号: | CH579F microcontroller | 更新时间: | 2022-03-11 14:12:41 |
| 厂家名称: | 配套产品 | 浏览量: | 1171人次 |
| 批次: | 技术PDF手册: | |
|
| 库存数量: | 0 | 订货电话: | +86-755-23816381 |
| 封装: | 28-QFN | ||
| 包装: | 490 per tray | ||
详细说明:
| Specifications: | |
| Attribute | Value |
| Category | Embedded Processors & Controllers/Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) |
| Datasheet | WCH(Jiangsu Qin Heng) CH579F |
| RoHS | |
| Program FLASH Size | 250KB |
| Operating Temperature Range | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage Range | 2.1V~3.6V |
| Peripherals / Functions / Protocol Stacks | DMA;WDT;Hardware Cryptographic Engine;Bluetooth protocol stack;LCD/LED Driver;Touch button;On-chip temperature sensor;Ethernet protocol stack;Zigbee protocol stack;Real-Time Clock |
| (E)PWM (Units/Channels/bits) | 8@x8bit |
| CPU Core | ARM Cortex-M0 |
| USB (H/D/OTG) | Full-speed Host/Device |
| DAC (Units/Channels/bits) | - |
| ADC (Units/Channels/bits) | 1@x16ch/12bit |
| I2C Number | - |
| RAM Size | 32KB |
| U(S)ART Number | 4 |
| CMP Number | - |
| 32Bit Timer Number | - |
| 16Bit Timer Number | - |
| 8Bit Timer Number | - |
| Internal Oscillator | Internal oscillator included |
| Maximum Frequency | 40MHz |
| CAN Number | - |
| External Clock Frequency Rang | 24MHz~36MHz |
| (Q)SPI Number | 2 |
| GPIO Ports Number | - |
| I2S Number | - |
| EEPROM/Data FLASH Size | 2KB |
其他相关产品

5M 1G4P EFL4.15 1/2.7 FNO1.6 TTL22.45 OV2735 M12XP0.50 DVR Optical lens

STC8G2K60S4-36I-LQFP32 microcontroller

FT61F143-RB IC MCU 4KB FLASH 16TSSOP

STM32F429BIT6 microcontroller

STM32H7B0VBT6 microcontroller

STM8L101F3U6ATR microcontroller

PIC16F1823-I/ST microcontroller

EFM8BB10F8I-A-SOIC16 microcontroller

PIC18F46K80-I/PT microcontroller

ATSAMD21J18A-AU microcontroller

GD32F205VGT6 microcontroller

STM32F107VCT6 microcontroller

Nina